IUI – Aşılama

euroCARE Tüp Bebek Merkezi’nin çalışanları olarak hiçbir detayı gözardı etmeyiz. euroCARE Tüp Bebek uzmanlarımız, infertile teknolojisini ve yeniliklerini yakından takip ederek bu teknolojiye uyum sağlayarak dünyanın dört bir yanındaki en özgün yanıt veren infertilite programlarından birini yaratmaya çalışırız.

IUI (Aşılama) nedir?

İntrauterin inseminasyon (IUI), bazen suni dölleme olarak anılır; spermin doğrudan uterusa transfer edildiği bir prosedürdür. Birçok durumda, yumurtalıklar, başarı şansını artırmak için oral veya enjekte edilebilir ilaçlarla hormonal olarak uyarılırlar. IUI, açıklanamayan kısırlığa ya da erkek faktör infertilitesine sahip olan çiftlere – örneğin düşük sperm sayısı ya da zayıf sperm motilitesi ya da verici sperm kullanmayı seçenler için önerilir.

Yapay döllenme şansını artırmak için döl yatağına ulaşan sperm sayısını çarpıcı bir biçimde arttırmak için geliştirildi. IUI işlemi, serviksi atlar ve spermlerin yumurtalıklara, yavaşlatmadan veya üreme bölgelerinin alt kısmıyla durdurulmadan ulaşmasını sağlar.

IUI (Aşılama) Tedavisine Ne Zaman İhtiyaç Duyabilirsiniz?

  • Normal cinsel ilişkinin mümkün olmadığı durumlarda,
  • Sperm hareketliliğinin az olduğu hallerde,
  • Servikal faktörün bozuk olduğu durumlarda, IUI (Aşılama) gerekebilir