Sperm Donasyonlu Tüp Bebek Tedavisi

Sperm donasyonu spermden kaynaklanan kısırlık nedeniyle kendi çocuğuna sahip olamayacak erkeğin (çiftin) çocuk sahibi olabilmesini sağlayan bir yöntemdir.

f48aa974a8f7e72694627f8bdb935822

Sperm Donasyonu Nedir?

Sperm donasyonu spermden kaynaklanan kısırlık nedeniyle kendi çocuğuna sahip olamayacak erkeğin (çiftin) çocuk sahibi olabilmesini sağlayan bir yöntemdir. Sperm donasyonunu yapabilmemiz için baba adayının fiziksel özelliklerine ve kan grubuna  uygun sperm seçiyoruz.

Sertifikalı sperm bankasından temin ettiğimiz sperm donörünü anne adayından  topladığımız yumurta hücreleriyle laboratuvar ortamında dölleyip anne adayına transferini gerçekleştiriyoruz.

Sperm Donasyonunu Nasıl Uyguluyoruz?

Sperm donasyonuna alıcı çiftin eşinin yumurtalarının çoğaltmayla başlıyoruz. Bu işlemi çiftler ikamet ettikleri bölgelerdeki kendi doktorları kontrolünde veya bizim önerebileceğimiz doktor tarafından takip altında yaptırabilmektedirler.

Anne adayının yumurtaları belli büyüklüğe ulaştığında yumurtalar Kıbrıs’ taki kliniğimizde toplanır ve baba adayının özelliklerine uygun sperm bankadan alınarak laboratuvar ortamında mikroenjeksiyon yapılır. Elde edilen embriyoları 3-5 gün içerisinde anne adayına transfer eder heyecanla 12 gun sonra cıkacak olan beta-hCG sonucunu bekleriz.

Sperm Donörünü Nasıl Seçiyoruz?

Daha önce tüm testleri yapılmış, döllenebilirliği kanıtlanmış sertifikalı spermleri dondurup bankamızda saklamaktayız. Merkezimizde bu işleme başladığımızdan bu yana Cryos Danimarka ile beraber çalışmaktayız . Hastalarımıza temin edilen spermi Cryos Danimarka sertifikasıyla sunmaktayız. Cryos, dünyada en güvenilir, en eski ve en büyük bankadır.

Sperm donörlerini 18-30 yaş arasında Kuzey Kıbrıs Sağlık Bakanlığının istediği cinsel, kalıtsal ve bulaşıcı testlerden geçirilmiş, fiziksel ruhsal sağlık problemi olmayan bireylerden seçmekteyiz. Çiftlerimiz kilo, boy, kan grubu, ten ve göz rengine göre sperm donörü seçimi yapabilmektedir.

Sperm Donasyonunu Kimlere Öneriyoruz?

  • Menisinde hiç sperm bulunmayan erkeklere
  • Menisinde sperm olup yumurta dölleme yeteneği olmayan spermleri taşıyan erkeklere
  • Genetik hastalığı olan ve bu hastalığını çocuklarına bulaştırma riski olan erkeklere
  • MikroTESE/TESA yöntemi ile sperm bulunamayan erkeklere
  • Evlilik yapmadan çocuk sahibi olmak isteyen kadınlara sperm donasyonunu önermekteyiz.