euroCARE ile Tüp Bebek Tedavisi

euroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak hedefimiz son teknolojik donanım, en güncel bilgi ve tecrübe ile en yüksek doğum oranını sunmaktır.

Tüp Bebek Nedir?

Tüp bebek uygulaması, kadın ve erkeğe ait üreme hücrelerinin yani yumurta ve spermin laboratuvar ortamında döllenme işlemidir. Döllenen yumurtalar bölünmeye başlayıp, embriyo adı verilen ilk gelişim aşamalarını laboratuvar ortamında geçirirken, anne adayının rahmine yerleştirilir.

Bu aşamadan sonra elde edilen gebeliğin doğal yollarla oluşan gebeliklerden farkı kalmaz. Doğal gebelikten farkı dölleme işleminin laboratuvar koşullarında gerçekleştirilmesi ve döllenen yumurtaların anne rahmine tekrar geri yerleştirilmesidir.

euroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak tüp bebek tedavisini altı aşama şeklinde sunuyoruz.

euroCARE ile Tüp Bebek Aşamaları

euroCARE Tüp Bebek Merkezi’nde kadın ve erkek infertilite vakalarının her alanında geniş deneyime sahip ve son teknolojiyle desteklenen uzman ekibimiz kliniğimize başvuran çiftlere titizlikle yapılandırılmış IVF programını sunmaktadır.

ADIM 1 | Hasta Danışmanınızla iletişim

euroCARE ile yolculugunuza iletişim bilgilerimizden bize telefon veya e-mail yoluyla ulaşarak başlarsınız. Sizin ihtiyaçlarınızı en büyük önceliği olarak gören euroCARE hasta danışmanınız tedavi sürecinizin her aşamasında size rehberlik eder. Üstün bilgi ve uzun yıllara dayanan tüp bebek organizayonu deneyimi ile, euroCARE Tüp Bebek Merkezi sürecinizin kusursuz ve problemsiz olması için çalışır. Hasta danışmanınız, sizin geçmiş infertilite deneyimlerinizi ve medikal bilgilerinizi toplayarak tüp bebek uzmanımız ile paylaşır. Eksik olan veya tekrarlanması gereken testleri size telefon veya e-mail yoluyla iletir.

ADIM 2 | Yumurta Geliştirme Dönemi (Ovülasyon İndüksiyonu)

Adım 1’de euroCARE ekibimizle paylaştığınız tetkiklerinize göre uygulanacak protokole karar verilir. Bu karar verilirken kadının yaşı, yumurta rezervi, geçirdiği operasyonlar, hormon seviyeleri, önceki tedavi protokolleri ve erkeğin de sperm analiz testi etkili olacaktır. euroCARE hasta danışmanınız size tedaviye başlarken gün ve gün kullanacağınız ilaçların açık bir şekilde yazıldığı tedavi planınızı sizinle paylaşır. Adet döneminizin 2. veya 3. günü folikül geliştirici iğnelerle tüp bebek tedavinize başlarsınız.

Yumurtalıkların uyarılmasının amacı normalde 1 olan baskın follikül sayısını arttırmak ve daha fazla sayıda olgun yumurta hücresi elde etmektir. Yumurtalıkların uyarılmasında amaç mümkün olduğunca fazla sayıda 16 – 22 mm çaplı folikül elde etmektir.

İlaçlarınıza bulundugunuz şehirde başlarsanız Lefkoşa/Kuzey Kıbrıs’ta yer alan merkezimize sadece 5-6 günlüğüne gelmeniz yeterli olacaktır.

ADIM 3 | Yumurta Toplama İşlemi

Yumurta geliştirme sürecinden sonra, olgunlaşan yumurtalar toplanmak için hazır hale gelir. Toplama işleminden önce halk arasında çatlatma iğnesi olarak bilinen hCG hormonu yapılır. Toplama işlemi bu enjeksiyondan yaklaşık 36 saat sonra gerçekleştirilir. Vajina temizliği yapıldıktan sonra vajinaya lokal anestezi uygulanır. Ardından vajinal ultrasonografiye başlanır. Vajinal ultrasonografi üzerinde bulunan kılavuz içinden geçirilen bir iğne ile yumurtalara (overlere) ulaşılır. Her bir folikül içine girilerek içeriği özel bir aspiratör yardımıyla boşaltılır. Bunun ardından yumurtalar tek tek ayrıştırılır.

Olgunlaşma iğnesiyle olgunlaştırılan yumurtaların toplanma işlemine “Oosit Pick Up” kısaca OPU denir. Bu işlem genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 15 dakika sürer. Hasta işlemden sonra iki saat hastanede dinlendirildikten sonra evine gönderilir.

ADIM 4 | Mikroenjeksiyon (ICSI) İşlemi

ICSI dediğimiz yöntem, saç kılı kadar ince bir iğne kullanılarak özel bir mikroskop altında yumurta içine spemin yerleştirilmesidir. OPU işlemiyle toplanan yumurtalar eğer M2 adı verilen olgunlaşma düzeyindeyseler mikroenjeksiyon sonrası embriyoya dönüşürler.

Yumurta toplama işleminin ardından kadından alınan yumurta, eşten elde edilen sperm ile laboratuvar ortamında döllenmeye bırakılır. Bu embriyo transferi gerçekleştirilmeden önceki son adımdır. Döllenmiş yumurtalar kültür ortamına konur ve ileri aşamalara ulaşmaları beklenir.

ADIM 5 | Embriyo Transferi

Embriyoların doğal ortamlarına yani rahim içine koyulması işlemine “embriyo transferi” denir. Embriyo sayısına ve gelişimine bağlı olarak genelde 3. gün veya 5. gün transferi yapılmaktadır. Rahimin ultrason ekranında görünebilmesi için idrar torbası dolu olmalıdır. Bunun için işlem öncesinde bayan hastaya su içirilerek idrar sıkışması sağlanır.

Embriyo transferi yapılırken hasta jinekolojik muayene pozisyonunda yatırılır. Vajinaya spekulum takılıp steril serum fizyolojikle temizlik yapılır. euroCARE tüp bebek kliniğimizin uzman doktoru, karından yapılan ultrason eşliğinde embriyoları rahim içine bırakır. Bu aşamanın da tamamlanmasının ardından, tüp bebek işlemi sona ermiş olur. Hasta, embriyo transferinin ertesi günü ülkesine dönebilir. Stresten uzak kalmak ve günlük yaşantıya normal bir şekilde devam etmek çok önemlidir.

ADIM 6| Gebelik Testi

Transfer işleminden 12 gün sonra beta-hCG diye adlandırılan gebelik sonucunu ortaya çıkaran kan testini yaptırmanızı istiyoruz. Yapılan testin sonucuna göre, iki gün sonra gebeliği teyit etme açısından bir test daha yapılmasını öneriyoruz.

euroCARE hasta danışmanınız bu günde de mutluluğunuzu paylaşmak için sizinle irtibata geçecektir.

euroCARE ile Yolculuk

Konusunda uzman ve donanımlı euroCARE ekibimizle vakit kaybetmeden temasa geçin. Ekibimiz, tüp bebek yolculuğunuz boyunca sizlere eşlik edecektir. Ekibimizden kaliteli ve detaylı bir hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz.

euroCARE hasta danışmanımızla iletişim kurarak yol boyunca destek alacağınız bir serüvene ilk adımlarınızı hiçbir kaygı duymadan atabilir, güven duygusu içinde ilerleyebilirsiniz.

euroCARE Tüp Bebek Merkezi ekibi olarak Lefkoşa/Kuzey Kıbrıs’ta tatil havasında geçecek tüp bebek tedavi sürecinizde yanınızda olmaktan büyük bir zevk ve onur duyacağız.