Yumurta Donasyonlu Siklus

Kıbrıs euroCARE ekibi olarak herşeyden önce size hür irade vaat ediyoruz…

Alıcı ve Donör Senkronizasyonu

Seçim ve tarama işlemi tamamlandıktan sonra onay formları gözden geçirilir imzalanır ve euroCARE infertilite uzmanlarımız, alıcının uterusunun hazırlanması ve IVF döngüsünün tamamlanması için senkronizasyonu planlarlar.

Anne Adayının Hazırlanması

Tedaviye hastanın tüm tıbbi öyküsü ve fiziksel özelliklerini alarak başlarız. Gerekli testler ve muayeneleri hastamızdan isteriz. Alınan sonuçlar yumurta donasyonu için elverişli ise kişiye özel tedavi planımızı yaparak IVF tedavisine başlarız. Öncelikle anne adayının fiziksel özelliklerine ve kan grubuna uygun donor belirleriz.

Anne adayının adet döngüsünün başlamasıyla tedavi hazırlığına başlarız. Eğer hasta adet görmüyor ise uygun donorün adet döngüsüne göre hazırlık protokolü belirleriz. Hastamız, kendi doktoru veya bizim tavsiye edeceğimiz bir doktor aracılığı ile tedaviye alınarak düzenli takip altında ön tedaviye hazırlanabilir. Ön hazırlık dönemi tedavinin şekline göre yaklaşık 10-12 günlük bir süreç alır.

Yumurta Donörünün Hazırlanması

“Yumurta Donörü Seçimi ve Taraması” başlıklı bölümde söz ettiğimiz testlerce medikal ekibimiz tarafından onaylanan yumurta donörümüze, adet döngüsü senkronizasyonu için doğum kontrol hapları kullandırarak tedavi hazırlığına alırız.

Tedavi süresince düzenli doktor kontrolü altında yumurta çoğaltma iğneleri kullanarak yumurta bağışı için hazırlarız. Yumurta hücreleri yeterli büyüklüğe gelince çatlatma iğnesi yapıp yumurtaları laboratuvar ortamına alırız.