Yumurta Toplama

Kıbrıs euroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak fertilite ihtiyaçlarınız karşılarken konforunuzu da önemseriz. Yüksek başarı oranlarımızın yanı sıra ekibimizin pratikliğine de tanık olacaksınız. Kuzey Kıbrıs’ta euroCARE ekibiyle tüp bebek tedavinizin aslında ne kadar kolay ve huzurlu bir yolculuk olduğunu keşfedeceksiniz.

23Yumurta Toplama İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Yumurta toplama oldukça hızlı bir prosedürdür. İşlemin uzunluğu, kaç adet folikül bulunduğuna bağlıdır. Yumurtalıkların yaklaşılabilirliği prosedürün ne kadar süreceğini de belirleyecektir. Normal yumurta alımı 20-30 dakika süremektedir.

ADIM 1 – Yumurta Toplama İçin Hazırlık

euroCARE ekibi tarafından hedeflenen büyüklüğe ulaştığı düşünülen foliküllerinize çatlatma iğnesi yapılır ve 34 – 36 saat kadar sonra yumurta toplama aşamasına geçilir. Yumurta toplama evresi vajinal ultrasonografiyle oldukça kolay ve rahat bir şekilde, size hiç gerginlik yaşatmadan konforlu bir şekilde yapılır. Bayan hastamızı jinekolojik muayene pozisyonunda yatırır ve üzerini steril örtüyle kapatıp vajen temizliğini de tamamlayıp vajinaya lokal anestezi uygularız. Bu uygulamadan sonra vajinal ultrasonografi aşamasına geçeriz.

ADIM 2 – Yumurta Toplama İşlemi

Bir yumurta alımını, yumurtalık folikülü içine özel bir iğne yerleştirerek ve yumurta içeren sıvıyı çıkararak gerçekleştiririz. Bu nispeten küçük bir işlemdir ve follikülleri bir vajinal ultrason probu ile görselleştirerek gerçekleştiririz. Bir iğne, probla beraber, vajinal duvar boyunca ve yumurtalık içine yönlendirilir. Uzman embriyoloğumuz yumurtaları belirleyip sayar. Herhangi bir rahatsızlığı önlemek için güçlü ama kısa etkili damar içi sedasyon sağlanır. Bazı hastalarımız lokal yerine genel anestezi de tercih etmektedir.