İnfertilite (Kısırlık) İlaçları

Kıbrıs'ta yumurtalık stimülasyonu için kullanılan ilaçlar hakkında daha fazla bilgi edinin. Şimdi doğurganlık ilaçlarının tam listesini alın!

Kıbrıs’ın önde gelen tüp bebek merkezi euroCARE IVF, uygun fiyatlı tüp bebek tedavi seçenekleri sunar. İnfertilite ilaçları son derece etkilidir ve tedavinin ikinci adımı olarak tüp bebek yönteminde yerini alır.

Fertility drugs are extremely effective and are often the first treatment option prescribed by IVF Cyprus doctors.Tedavi döngünüz sırasında ihtiyaç duyacağınız ilaç, hangi tüp bebek tedavi seçeneğini alacağınıza göre değişir.

IVF, Tandem, PGD ve Sperm Donasyonu tedavi döngüleri sırasında, yumurtalarınızın gelişimini mümkün olan en iyi şekilde olgunlaştırmak ve geliştirmek için teşvik ederiz. İhtiyaç duyacağınız ilaç ve dozajı, test sonuçlarınıza göre belirler ve reçetenizi buna göre düzenleriz.

Gonadotropinler, yumurtaları içeren yumurtalık foliküllerinin büyümesini uyarmaya yardımcı olan ilaçlardır. Yaygın olanlar Gonal F®, Follistim®, Menopur®’dur. Çok ince / kısa bir iğne ile deri altından yapılır. Bu enjeksiyonlar normalde 9/10 gün kadar kullanılır, ancak elbette tamamen öngöremediğimiz yumurta gelişimine bağlı olduğu için hastadan hastaya değişebilir.

Yumurtalar hazır olduğunda, Kıbrıs’taki tüp bebek doktorunuzun onayladığı gibi, son bir tetik enjeksiyonu – Ovitrelle – uygulanır ve bu yumurtalıklardaki yumurtaların son olgunlaşmasını uyararak toplanmaya hazır olmasını sağlar. Ovitrelle, gebelik hormonu olan insan koryonik gonadotropin veya hCG’nin rekombinant (laboratuvarda yapılmış) bir formudur.

IVF tedavi döngülerinde erken yumurtlamayı önlemek için Cetrotide ihtiyaç duyulur, bu da yumurta olgunlaşması ve güvenli toplama için daha fazla zaman sağlar. Cetrotide normalde yumurta toplama tarihinden 4/5 gün önce alınır. Zamanlama, Kıbrıs’taki Doktorunuz tarafından belirlenir, bu nedenle stimülasyon aşamasında bir USG taraması önemlidir. Cetrotide, gonadotropin salgılayan hormon (GnRH) adı verilen doğal bir hormonun sentetik bir formu olan cetroreli etken maddesini içeren bir ilaçtır.

Yumurta Donasyonlu Tüp Bebek

Yumurta donörü kullandığınız bir IVF tedavisi sırasında, kendi yumurtalarınızı uyarmamız gerekmediğinden, ilaç değişir. Kıbrıs’ta size özel olarak seçilmiş donörünüz, yumurtalarını toplanmaya hazırlamak için enjeksiyonları uygular

Hala düzenli bir adet döngünüz varsa, şunları kullanmanız gerekecektir:

Gonapeptyl Depot enjeksiyonu (bazı ülkelerde Lucrin Depot veya Decapeptyl Depot olarak da bilinir). Gonadorelin (LNRH) analoğu olarak bilinen bir ilaç türü olan aktif bileşen triporelin asetat içerir. Tedaviye hazırlanırken adet döngüsünü ve yumurtalık hormonlarının seviyesini baskılamak için bu enjeksiyon gereklidir.

Progynova tabletleri, kadın cinsiyet hormonu östrojenin doğal olarak oluşan bir formu olan aktif bileşen estradiol valeratı içerir. Bu tabletler, rahim duvarını kalınlaştırmak için gereklidir.

Artık düzenli bir adet döngünüz yoksa veya tamamen durduysa, bir yumurta donörü kullanarak sizin için IVF tedavi tedavisine devam edebiliriz. İlaç protokolünüz biraz farklı olacaktır.

Tecrübeli hasta danışmanlarımız, ilacı nasıl alacağınıza dair tavsiyelerde bulunmak ve tüm sorularınızı cevaplamak için her adımda yanınızda olacaktır.

İlacı nasıl satın alabilirim?

İlacı temin etmek çok basittir. İlacı doktorumuz tarafından hazırlanan reçeteyle Türkiye’deki herhangi bir eczaneden satın alabilirsiniz. Reçeteyi size e-mail veya sms yoluyla iletiriz.

Kıbrıs’a geldiğinizde

Tedavinize kendi ülkenizde başlayıp Kıbrıs’a geldiğinizde, tüp bebek doktorumuz tarafından yumurta toplama gününüzde (veya bağışçılarınızda) başka ilaçlar istenecek ve reçete edilecektir. Bu, tedavinizin nasıl ilerlediğine bağlı olarak değişebilir, ancak IVF tedavisi gören herkes için temel bir ilaç Progesterondur. Tüm ayrıntılar size euroCARE IVF doktorunuz ve hasta danışmanınız tarafından verilir.

Kaynaklar:

Wikipedia Commons

Mayo Clinic

Share this on social media!
Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
EuroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek ister misiniz?