3 Adımda Yumurta Donasyonu

Last Updated on

Medical Information

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen tüp bebek kliniği olan euroCARE IVF, yüzlerce çiftin ebeveyn olmasına yardımcı oldu. Yumurta bağışı ile bebek sahibi olma süreci karmaşık görünebilir, ancak deneyimli medikal ekibimiz ve hasta danışmanlarımız size bu süreçte adım adım rehberlik edecektir.

Egg donor Cyprus for IVF with donor eggs CyprusYumurta Bağışı tedavisi normalde birçok kez başarısız tüp bebek öyküsü olan, çok düşük veya hiç yumurta rezervinin olmadığı çiftlere tavsiye edilir. Bu normalde 40 yaş üstü kadınlarda sıkça görülür ancak erken menopozda olan 20’li yaşlarındaki kadınlarda da olabilir. euroCARE IVF’te, bireysel ihtiyaçlara göre kişiselleştirilmiş bir tedavi planı geliştirerek yumurta donasyonlu tüp bebek tedavisini başarıyla uyguluyoruz.

Bir yumurta donörü kullanmaya karar vermenin her zaman kolay olmadığını biliyoruz. Bizimle olan yolculuğunuz, ilgili ve güleryüzlü hasta danışmanımızla yapacağınız bir telefon konuşmasıyla başlar. Kuzey Kıbrıs’ta yumurta bağışının sizin için en iyi yol olduğuna karar verildiğinde size özel tedavi planınızı hazırlamak için gerekli olan adımları atarız.

Adım Adım — Yumurta Donasyonlu Tüp Bebek

1. Senkronizasyon ve Stimülasyon

Yumurta vericiniz seçildikten sonra, siz kendi evinizde ilacınıza başlarken, yumurta bağışçınızın da yumurtalarını Kuzey Kıbrıs’ta hazırlarız. Yumurta donörünüz yumurtalarını geliştirmek için günlük enjeksiyonlar kullanır ve düzenli doktor kontrolüne gelir. Kıbrıs’a geldiğinizde donör yumurtalarınızın toplanmaya hazır olması için sizin ve donörünüzün adet döngülerinin senkronize olduğundan emin oluruz.

2. Yumurta Toplama ve ICSI

Adet döngüleri senkronize olduğunda, yumurta bağışçısı bir grup yumurtanın büyümesini ve olgunlaşmasını teşvik etmek için ilaçlar alır. Donör, yumurtalar alınmaya hazır olana kadar 10 ila 14 gün boyunca ultrason ve kan testleri ile izlenir. Alıcı, embriyo transferi için rahim duvarı kalınlığını hazırlamak için farklı ilaçlar alır.

Donör yumurtalarınız hazır olduğunda, tüm olgun foliküller ultrason rehberli aspirasyon ile toplanır. Aynı gün eşinizden de sperm alınır. Toplanan yumurtalar daha sonra ICSI prosedürü kullanılarak sperm ile döllenir ve ortaya çıkan embriyolar uzman laboratuvar ekibimiz tarafından dikkatle izlenir.

3. Embriyo Transferi

Tamamen geliştiğinde, embriyolar transfer için seçilir. Transfer günü euroCARE IVF doktorumuz, embriyo sayısı ve kalitesini sizinle paylaşıp hangi embriyoların transfer edileceğine beraber karar verebilirsiniz. Arzu ederseniz, transferden önce embriyolarınıza Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT) da yapabiliriz.

4. Embriyo Dondurma

euroCARE IVF’te, gelecekte başka bir bebek sahibi olmak istemeniz durumunda kalan embriyoları dondurabilmeniz için embriyo dondurma da sunmaktayız.

Kıbrıs’taki Zamanınız

Yumurta bağışı tedavisiinde, Kıbrıs’ta 5. gün blastosist embriyo transferi için yeterli zaman ayırmak en iyisidir. Genellikle, Kıbrıs’ta 5-6 gün kalmanız yeterli olur ancak hasta danışmanınız bunu sizinle daha ayrıntılı olarak paylaşacaktır.

Hasta danışmanlarımız her adımda yanınızda olacak. Otel konaklamanızı, havaalanı transferlerinizi, doktor randevularınızı düzenleyecek ve tedavinizin nasıl ilerlediğini size bildirecektir. Amacımız, yolculuğunuzda kendinizi rahat ve stressiz hissetmenize yardımcı olmaktır.

Bize Sorun

Butona tıkladığınızda teklifinizi birkaç dakika içinde emailinizde bulabilirsiniz ve size asla spam göndermeyiz.

Kaynaklar:

Wikipedia Commons

Mayo Clinic