Kıbrıs’ı Keşfedin

Kuzey Kıbrıs’a gelmek çok kolay…

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Kuzey Kıbrıs’a uçak ile yolculuk yapmanız mümkündür. Kuzey Kıbrıs’taki Ercan Havaalanı, euroCARE tüp bebek kliniğimizin bulunduğu Lefkoşa’ya arabayla yaklaşık 20 dakika uzaklıktadır.

Ercan Havaalanına indiğinizde klinigimizin aracıyla sizi karşılayacak ve havaalanı-otel-klinik arası bütün transferinizi gerçekleştireceğiz.

Uçaktan Korkuyorsanız…

Bazı hastalarımızın yükseklik fobisi olabiliyor ancak bu Kuzey Kıbrıs’a gelmenize engel değildir. Mersin, Taşucu ve Alanya limanlarından yapılan düzenli feribot seferleriyle de Kuzey Kıbrıs’a gelebilirsiniz. Özellikle Akdeniz bölgesinde yaşayan hastalarımızın sıklıkla tercih ettiği ulaşım yollarından biridir.

Kıbrıs’a Giderken Pasaport gerekir mi?

Türk vatandaşıysanız Kuzey Kıbrıs’a gelirken pasaport kullanmanıza gerek yoktur. TC vatandaşı kimliğinizle Kuzey Kıbrıs’a giriş yapabilirsiniz. Türkiye’den çıkarken size giriş çıkış belgesi verilir. Bu belgeyi Kıbrıs ziyaretiniz boyunca yanınızda taşıyınız ve kaybetmeyiniz. Kuzey Kıbrıs’tan Türkiye’ye dönerken yine bu belgeyi göstermeniz istenecektir.

Kuzey Kıbrıs’a Gelmişken Görmelisiniz…

Büyük Han

Girne Limanı

Hilarion Kalesi

Selimiye Cami’si

Alagadi Kaplumbağa Plajı

Aphrodite Tekne Turu

Bellapais Manastırı