40 Yaş ve Sonrası – Tüp Bebek

Last Updated on

Medical Information

40 yaş üstünde olsanız da Kıbrıs euroCARE Tüp Bebek Merkezi’nde ebeveyn olmak için geç bir yaş değildir.

 

euroCARE IVF ekibimize en sık sorulan sorulardan biri –

“40 yaşından sonra Anne olabilir miyim?”

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen tüp bebek merkezlerinden biri olarak, 40 yaşın üzerindeki kadınların kendi yumurtalarına ve bireysel medikal durumlarına en uygun tedavi planını kullanarak hamile kalmasına yardımcı olmak konusunda uzmanlaştık. Özellikle son birkaç yıldır hastalarımızın çoğu 38-58 yaşları arasındadır.

 

40 yaşından sonra Anne-Baba olmak

Bir kadın 40 yaşına ulaştığında, hamilelik şansı azalır. Yumurtalıklarda daha az yumurta olmasının yanı sıra yumurta kalitesi de düşer ve bu da oluşam embriyonun kalitesini veya gelişimini etkiler. euroCARE IVF tüp bebek klinğimizde 40 yaşından sonra ebeveyn olmak hayal değil.

Tedavi seçenekleriniz nelerdir? Kuzey Kıbrıs’taki Tüp Bebek Merkezimiz 40 yaş üstü için  ICSI ile Tüp Bebek, Genetik Tanı ile Tüp Bebek,  Yumurta Donasyonu ile Tüp Bebek, and Tandem Siklus ile Tüp Bebek tedavi seçeneklerini sunar.

euroCARE’de 40 yaş üstü IVF

Yumurtalık rezervi veya FSH seviyesi düşük olan kadın hastalarımıza tedavi planı hazırlamak konusunda çok tecrübeliyiz.

EuroCARE IVF ekibi, tüm seçeneklerinizi değerlendirmenize, gerçekçi beklentiler oluşturmanıza ve ebeveynlik hayallerinize ulaşmanıza yardımcı olacak uygun bir infertilite tedavisini seçmenize yardımcı olacaktır.

40 yaş üstü başarı oranları

Çalışmalar, 40-44 yaşlarındaki kadınların ilk IVF tedavilerinde doğum yapma şansının %11 olduğunu ve 30 yaşın altındaki kadınlara kıyasla canlı doğum oranının %21-34 olduğunu göstermiştir.

Yaşın, kadınlara getirebileceği zorluklar ne olursa olsun, 40 yaşından sonra doğurganlığınızdan en iyi şekilde yararlanabilecek tedavi seçenekleri hala mevcuttur.

İn Vitro Döllenme (IVF)

40 yaşından sonra kendi biyolojik çocuğuna gebe kalmak isteyen anne adayı için, yumurtalık uyarıcılı tüp bebek en güvenilir tedavi seçeneğidir. Bu yöntemi seçen hastalarımızın, daha fazla yumurta üretebilmeleri için daha yüksek dozda hormonal ilaçlara ihtiyaç duyarlar. Bu ilaçlar, kadınların yumurtalıklarını yumurta üretmek ve olgunlaştırmak için optimize eder. Stimülasyon protokolleri her hastanın ihtiyaçlarına göre uyarlanır.

Genetik Tanı ile IVF

40 yaşın üzerindeki kadınların, bebeğin genetik durumunun riskini azaltmak için genetik test yapması gerekebilir. Genetik Testli IVF, IVF sırasında embriyolar üzerinde gerçekleştirilebilen iki tip test anlamına gelir: PGS ve PGD.

PGS (Preimplantasyon Genetik Tarama),embriyoları rahim içine transfer etmeden önce kromozomal anormallikler (anöploidi) için tarayan bir test türüdür.

PGT (Preimplantasyon Genetik Tanı), çiftlerden en az birinde yapılan taramalarda doğacak bebeğe geçme olasılığı olan tek gen hastalığı taşıyıcılığı saptanması durumunda uygulanması önerilir.

Her iki prosedürde de embriyolar potansiyel kusurlar açısından analiz edilir ve sadece sağlıklı embriyolar annenin rahmine aktarılır.

Tandem Siklus Tüp Bebek

Tandem IVF Kıbrıs (yumurta takviyeli IVF olarak da bilinir), size kendi yumurtalarınızı kullanma şansı verirken, aynı zamanda mevcut / gelecekteki tedaviler için destek amaçlı donör yumurtalara sahip olmanızı sağlar.

Tandem IVF, yumurta rezervi kısıtlı veya çok zayıf olan hastalarımızda tercih ettiğimiz bir tedavi yöntemidir.

Yumurta Bağışı

Yumurta bağışı Kıbrıs, 40 yaş üstü kadın hastalara sunulan son tedavi seçeneğidir. Yumurta donasyonlu tüp bebek tedavisi, yüksek başarı oranlarıyla da farkını yaratır. Hamilelik başarısı şansını artırmak için kliniğimizde çok çeşitli donör seçenekleri sunulmaktadır.

Bize Sorun

Butona tıkladığınızda teklifinizi birkaç dakika içinde emailinizde bulabilirsiniz ve size asla spam göndermeyiz.

Kaynaklar:

https://www.centerforhumanreprod.com/infertilityedu/causes/pregnancy-over-40/treatments/

https://medicalxpress.com/news/2017-07-women-clearer-statistics-ivf-towork.html