Intrasitoplazmik Morfolojik Sperm Enjeksiyonu (IMSI)

Last Updated on

Medical Information

    Sizin mutluluğunuz – Bizim hedefimiz. euroCARE IVF’teki kahramanlarımız, hamile kalma şansınızı arttırmak için sürekli olarak yüksek teknolojili çözümler sunmaya çalışıyor. Kuzey Kıbrıs’ın sessiz ve sakinliğinde tüp bebek teknolojisinin en son trendlerini kliniğimize getiriyoruz.

IMSI

 

İntrasitoplazmik Morfolojik olarak seçilen sperm enjeksiyonu (IMSI), bir IVF tedavisinin daha iyi laboratuvar ve klinik sonuçları ile ilişkili gelişmiş bir in vitro fertilizasyon prosedürüdür. 

IMSI prosedürü, enjeksiyon için sperm seçimi sırasında kullanılan standart ICSI’den farklıdır. Yumurtanın içine mikroenjeksiyon için yüksek büyütmeli dijital görüntüleme mikroskobu kullanmak, medikal ekibimizin spermin yapısını değerlendirmesini sağlar. Bu nedenle, bozuk morfoloji şüphesi olan spermin yumurtalara enjekte edilmesini engeller.

Ve bu da şüphesiz yüksek kaliteli sperm ile döllenme demektir!

Kuzey Kıbrıs’ta IVF ile IMSI

Tüp bebek tedavilerimizin başarısının ilk adımlarından biri, kontrollü laboratuvar koşullarında toplanan her yumurtanın içine doğrudan izole edilmiş sağlıklı bir sperm hücresi enjekte edilmesidir. Standart ICSI ile bu mümkün olsa da, IMSI ile spermin izlenmesi ve kalite kontrolü daha yüksek bir seviyede alınır.

İntrasitoplazmik morfolojik olarak seçilen sperm enjeksiyonu (IMSI), çok düşük sperm sayısı veya düşük kaliteli sperm (zayıf motilite, morfoloji) ile mücadele eden erkek hastalara uygun bir yöntemdir.

IMSI süreci

IMSI, sperm örneğini orijinal boyutundan 6000 kat daha fazla büyütebilen yüksek güçlü bir ışık mikroskobu kullanan destekli bir üreme teknolojisidir (ART). Bu mikroskoplar, embriyoloğumuzun en kaliteli spermleri seçmesini sağlayan dijital görüntüleme ile güçlendirilmiştir.

Orijinal boyutunun 6000 katı, sperm örneği içindeki ince problemlerin ve morfolojik varyasyonların tespit edilmesini sağlar.

IMSI ile IVF kimlere uygundur?

Kısırlık tedavisine ek olarak, IMSI teknolojisi, başarılı bir IVF döngüsünün şansını arttırmak isteyen herkes için uygundur. Herkes için uygun olmasına rağmen, bazı durumlardaki hastalar için medikal ekibimiz özellikle önermektedir. Bu durumlar:

  • Düşük sperm sayısı nedeniyle erkek kısırlığıyla mücadele eden çiftler
  • Yüksek oranda anormal morfolojisi olan spermin olduğu durumlar
  • ICSI tedavileri ile önceki tüp bebek denemelerinde kötü sonuçlar yaşayan çiftler

IMSI için neden euroCARE’i seçmeliyim?

Kuzey Kıbrıs’ın Lekoşa şehrinde yer alan kliniğimiz, size infertilite alanında geniş deneyime sahip medikal ekip tarafından hazırlanmış tüp bebek tedavisini sunmaktadır.

Merkezimiz tüp bebek tedavinizi için gerekli güncel teknolojiyi sunabilecek laboratuvar ve cihazlarla donatılmıştır. En önemlisi, kişiye özel başarılı tedavi planlarımızı ve tüp bebek hizmetlerimizi uygun fiyatlarla sizlere sunuyoruz.

Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmeniz. Size bir telefon kadar yakınız!

Bize Sorun

Butona tıkladığınızda teklifinizi birkaç dakika içinde emailinizde bulabilirsiniz ve size asla spam göndermeyiz.

Kaynaklar:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4644143/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21875440
https://en.wikipedia.org/wiki/Intracytoplasmic_morphologically_selected_sperm_injection