Sperm Ayıklama Çipi

Sperm Ayırma Çipi, Kıbrıs'ta uygulanan kimyasal içermeyen bir yöntemdir. Kıbrıs kliniğimizdeki prosedürler hakkında bilgi edinin!

Sperm Ayıklama Çipi, morfolojik ve fizyolojik olarak daha iyi durumda ve DNA kırıklarının bulunma oranı çok daha az olan spermlerin diğer ölü, olgunlaşmamış ve düşük kaliteli sperm hücrelerinden ayıklanmasını sağlamak amacı ile kullanılır. 

a baby girl born via Gender Selection Cyprus with sperm sorting chipKuzey Kıbrıs’taki tecrübeli euroCARE IVF ekibimiz, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir strateji ve tedavi planı hazırlayacaktır.

Kıbrıs’ta Sperm ayıklama çipi, In Vitro Döllenme (IVF), Aşılama (IUI) ve Intrasitoplazmik Sperm Enjeksiyonu (ICSI) ile kullanılabilir.

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen tüp bebek kliniklerinden biri olarak, Sperm Ayıklama Çipimiz sayesinde sperm yıkama, yüzme ve gradyan santrifüjleme için daha iyi bir süreç sağlayabilir – kısa zamanda en iyi DNAlı ve fizyolojik kalitedeki spermi ayırabiliriz.

 

 

Çipler “doğru” spermli popülasyonu seçmek ve:

 • Örnek hazırlama gerektirmez
 • Standartlaştırma ve basitleştirmek
 • Sperm hasarı olmaz
 • Spermler ICSI, IUI ve IVF tarafından gereken hacimlerde sıralanır
 • Maksimum boyutlandırma verimliliği için optimize edilmiş kanal boyutları ve inkübasyon süresi
 • Yüksek motilite, normal morfoloji, düşük ROS, düşük DNA parçalanması ile sperm seçilir.

Sperm Ayıklama Çipi

Sperm ayırma çipi, santrifüj veya pipetle karıştırılarak, androloji ve/veya embriyo laboratuarında sperme zarar verici teknikler kullanmadan, daha iyi morfoloji, genetik ve fizyolojik kaliteye sahip spermleri diğer ölü veya olgun olmayan spermlerden ayırmak için tasarlanmıştır.

FERTILE® ve FERTILE PLUS® ürünleri sayesinde zaman kaybetmeden ve zarar vermeden spermi yumurtayı döllemesi için hazırlayabiliyoruz.

Sperm Ayıklama Çipinin Avantajları

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yayınlanan verilere göre, 18 ila 25 yaş arası beş sağlıklı erkekten birinin anormal sperm sayısı vardır ve spermin sadece % 5 ile 15’i normal kabul edilir.

 • Sperm Ayıklama Çipi, sağlıklı hareketli spermin Intrasitoplazmik Sperm Enjeksiyonu (ICSI) yönteminde kullanılmasını sağlar.
 • Sperm Ayıklama Çipi, sperm yıkama, swim-up ve gradyanlı santrifüj sırasında sperme hasar verebilecek etkenleri yok eder.
 • Sperm Ayıklama Çipi, semen örneğine önceden herhangi bir tedavi yapılmasına gerek görmez.
 • Sperm Ayıklama Çipi, 30 dakikada sonuç verme sayesinde pratik ve hızlıdır.
 • Sperm Ayıklama Çipi, giriş ve çıkış bölmelerindeki basit bir ışık mikroskobu ile gözlemlenebilir. Bu, süreci izlemek için hızlı ve etkili bir yol sağlar.

Kaynaklar:

Fertilechip.com

Share this on social media!
Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
EuroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek ister misiniz?