Swim-up Tekniği

Tüp Bebek başarısını etkileyen Swim Up yönteminin faydalarını keşfedin. Detayları şimdi öğrenin!

EuroCARE Tüp Bebek Merkezi donör tedavileri, androloji ve çeşitli modernize yardımcı üreme teknolojilerini uygulayarak kısırlıkla mücadele eden çiftlere yardımcı olur.

Swim up method gender selection Cyprus

Kuzey Kıbrıs’ın önde gelen kliniği olarak bebek sahibi olma isteğinizi anlıyoruz. Ebeveynlik hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Swim-up tekniği, Percoll yöntemiyle hemen hemen aynıdır ve Lefkoşa’da IVF tedavisinde kullanılan MicroSort yöntemiyle benzerlik gösterir.

Sperm Hazırlama

Sperm hücresi hazırlığı, ileri kısırlık tedavisinde önemli bir adımdır.

Sperm hazırlığı sayesinde hareketsiz veya şekil bozukluğu olan sperm hücrelerini ayırt ederiz. Bu, tüp bebek tedavisinde yumurtaya yalnızca en sağlıklı, en güçlü ve en hızlı spermin verileceği anlamına gelir.

Sperm hazırlama prosedürüne başlamak için meni örneği analiz edilir. Androloğumuz sperm sayısını, hareketliliğini ve morfolojisini belirler.

Swim-Up Tekniği

Swim-up yöntemi, in vitro sperm seçimi için kullanılan bir sperm saflaştırma yöntemidir. Bu yöntem, döllenme için kabul edilebilir morfolojiye ve daha yüksek kromatin bütünlüğüne sahip hareketli spermleri ayırmak için güvenilir bir yaklaşımdır.

Meni örneğinde normal sayıda sperm varsa swim up tekniği tercih edilir. Yüzdürme için bir hücre peleti veya sıvı meni örneği kullanılabilir. Yumuşak bir döndürme ile toplanan önceden yıkanmış bir sperm peleti, geleneksel yüzdürmede konik bir tüp içinde üstteki bir kültür ortamında biriktirilir. En hareketli sperm üst fraksiyonda, hareketliliği az veya hiç olmayan sperm ise alt kısımda toplanır.

Süreç

  1. Semen bir test tüpüne yerleştirilir; bazı durumlarda önceden yıkanır ve santrifüj edilir.
  2. Semen üzerine dikkatlice bir kültür ortamı yerleştirilir. Ortam, sperm için konuksever bir ortamdır ve sağlıklı sperm içine yüzecektir. Yavaş ve hareketsiz spermler, menide çoğu kalıntıyla birlikte geride kalır.
  3. Test tüpü bir saat kadar bekletilir; bazı durumlarda açılı olarak bir inkübatöre yerleştirilir.
  4. Standart prosedürde üst tabaka kullanım için toplanır.
  5. Kullanım için kalan kısım yıkanabilir ve tekrar santrifüjlenebilir.
Share this on social media!
Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
EuroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek ister misiniz?