Tüp Bebek Tedavileri

Kıbrıs’taki en iyi Tüp Bebek kliniklerinden biri olarak EuroCARE, kısırlıkla mücadele eden kişilere ebeveyn olma yolunda umut ışığı sunuyoruz. Amacımız, sizin için en iyi kişiselleştirilmiş tedavi planını geliştirebilmemiz için ihtiyaçlarınızı anlamaktır.

EuroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak, IUI gibi basit müdahalelerden Tandem Siklus gibi daha karmaşık prosedürlere kadar çeşitli doğurganlık tedavileri sunuyoruz. Kişisel durumunuza bağlı olarak, size (ve eşinize) en uygun tedavi seçeneğini öneriyoruz.

Yardımcı Üreme Teknolojileri (ART)

Yardımcı üreme teknolojisi, hamileliği sağlamak için hem yumurtaları hem de spermi işleyerek en son teknolojinin kullanıldığı bir dizi tedaviyi ifade eder. 

IVF

En popüler ART tedavisi İn Vitro Fertilizasyondur (IVF). Prosedür, embriyo oluşturmak için sperm ile döllenen yumurtaları bir kadının vücudundan toplayarak çalışır. Embriyolar daha sonra kadın hastanın rahmine yerleştirilir. 

ICSI

ICSI (İntrasitoplazmik Sperm Enjeksiyonu), döllenmeyi sağlamak için her bir yumurtaya tek bir spermin doğrudan enjekte edilmesidir. Spermler, meni örneğini mikroskop altında 200 kat büyütme ile değerlendiren ve görsel olarak en sağlıklı sperm hücrelerini seçen embriyolog tarafından seçilir.

En gelişmiş tekniklerden biri olan ICSI, başarılı ve sağlıklı bir gebelik şansını en üst düzeye çıkarmak için özellikle erkek faktör kısırlığı vakalarında kliniğimizdeki tüm tüp bebek işlemlerinde kullanılmaktadır.

IMSI

IMSI (Intrasitoplazmik Morfolojik Olarak Seçilmiş Sperm Enjeksiyonu), görsel olarak en iyi spermi seçer ve böylece bir yumurtaya enjekte edilebilir. Bu, çiftlerin erkek faktör problemlerinin üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için kullanılan bir ICSI çeşididir.

IMSI tekniği, daha yüksek büyütmeli (6.000 kez) bir mikroskop kullanır. Bunun nedeni, embriyologların döllenme için en sağlıklı olanı seçmelerine yardımcı olabilecek daha ayrıntılı sperm görüntülerini görüntülemelerine izin vermesidir.

Üçüncü Kişi ile Üreme

ART prosedürlerinde bazen donör yumurtaları, donör spermleri veya donör embriyoları kullanılır. Üçüncü kişi üreme materyalinin gerekli olmasının birçok nedeni vardır.

Sperm Donasyon

Erkek partner herhangi bir sperm üretmediğinde veya spermi anormal olduğunda ve bir erkeğin bir çocuğa genetik bir hastalık geçirme riski yüksek olduğunda donör spermli tüp bebek tedavisi önerilir. Sperm bağışı, aynı cinsiyetten olan veya bekar kadınlar tarafından da kullanılabilir.

Yumurta Donasyonu

Donör yumurtaları ile tüp bebek tedavisi, bir kadın yumurta üretmediğinde veya yumurtaları kalitesiz olduğunda, ayrıca bir kadın birden fazla düşük yaptığında veya kadının çocuğa genetik bir hastalığı taşıma riski yüksek olduğunda önerilebilir.

Embriyo Donasyonu

Donör embriyoları, bir kişi veya çiftin gebelik elde etmek için hem donör spermine hem de donör yumurtalarına ihtiyaç duyması durumunda kullanılabilir. Alıcı kadın, embriyo transferine hazırlık olarak hormon alır ve hazır olduğunda embriyolar rahme transfer edilir.

Cinsiyet Seçimi

Cinsiyet seçimi, ebeveynlerin gebe kalmadan önce bebeğin cinsiyetini seçmesine izin veren bir doğurganlık tedavisidir. Bu, PGS ve PGD gibi sofistike tekniklerle gerçekleştirilebilir. Kıbrıs’taki EuroCARE IVF merkezi de bir dizi genetik ve kromozomal durumu önlemek için prosedürü gerçekleştiriyor.

PGS

Preimplantasyon Genetik Tarama (PGS) ile cinsiyet seçimi, ebeveynlerin istenen cinsiyette bir bebek sahibi olmalarını sağlarken, aynı zamanda yanlış miktarda genetik materyal içeren embriyoları tanımlayarak kromozomal anormallikleri de önler.

PGD

Preimplantasyon Genetik Tanı (PGT), yalnızca çocukta hastalığa yol açabilecek bir gen kusuru olduğunda cinsiyet seçimi amacıyla kullanılır.

Embriyo Dondurma (Kriyoprezervasyon)

Dondurarak saklama, yumurta, sperm veya embriyoların gelecekte kullanılmak üzere sıfırın altındaki sıcaklıklarda dondurulması işlemidir. Yumurtalar, spermler veya embriyolara ihtiyaç duyulduğunda çözülür ve döllenir.

Kıbrıs’taki Zamanınız

EuroCARE IVF merkezinde, tedaviniz için iki seçenek sunuyoruz – kısmi ve tam süreç. Sizin için en rahat ve en uygun seçeneği seçmenizi istiyoruz.

Kıbrıs’ta kalış süreniz konusunda endişeleriniz varsa, kısmi bir tedavi döngüsünü seçebilirsiniz. Doğurganlık testi ve yumurtalık stimülasyonunu kendi ülkenizde tamamlayarak tedaviye Kuzey Kıbrıs’ta devam edebilirsiniz. Genellikle Kıbrıs’ta 7 gün kalmak yeterlidir.

Tedavinizin başından sonuna kadar Kıbrıs’ta olmak istiyorsanız adetinizin 2. veya 3. gününde burada olmanız ve yaklaşık 15-18 gün kalmanız gerekir. Burada gerekli tetkikleri yaptırabilir ve bu süre zarfında tedaviye devam edebilirsiniz. Kıbrıs’ta fiziksel olarak ne kadar uzun süre vakit geçirebilirseniz, EuroCARE doktorumuzun tedavi sürecinizi izlemesi o kadar iyi olacaktır.

İlk adımı EuroCARE Tüp Bebek ile atın!

Tedavi süreci zahmetlidir ve en yüksek önceliğimiz rahat, stressiz olmanız ve tedavi döngüsü boyunca tamamen bilgi sahibi olmanızdır. Hasta danışmanınız, otel konaklamanızı ve havaalanı transferinizi organize etmekten, klinikte randevuları planlamaya, tedaviniz ilerledikçe destekleyici ve cesaret verici olmaya kadar her adımda sizinle birlikte olacaktır.

Şimdi bizimle iletişime geçin ve başarıya giden yolu belirlemeniz için ihtiyacınız olan yardımı alın.

Share this on social media!
Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
EuroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek ister misiniz?