Assisted Hatching (Yardımla Yuvalama)

Assisted Hatching of embryos is used in IVF Cyprus to facilitate embryo implantation. Improve your IVF success rates for 30-50% at our Cyprus IVF clinic!

Assisted hatching yöntemi, embriyo transferini takiben implantasyonu kolaylaştırarak hamilelik başarı şansınızı önemli ölçüde arttırır.  

Assisted Hatching during IVF Cyprus performed in the euroCARE IVF cliniceuroCARE IVF ekibi, In-Vitro Döllenme (IVF), donasyon tedavileri, androloji gibi çeşitli gelişmiş tedavileri uygulayarak gelecekteki annelerin ve babaların ebeveynlik hayallerini sürdürmelerine yardımcı olur.

Assisted Hatching, yumurtayı çevreleyen ve onu dış etkenlerden koruyan zona pellucida adı verilen zar bazlı durumlarda kalın olabilir. Bu durum embriyonun serbest hale geçip anne rahim duvarı olan endometriuma tutunmasına engel olabilir. Bu zar, lazer veya kimyasallar ile inceltilerek ya da küçük bir delik açılarak embriyonun rahim içi zarına daha kolay tutunması sağlanarak gebelik şansı arttırılmaktadır.

Zona hatching, embriyo blastosist aşamasına ulaştığında ve zona pellucidadan kurtulduğunda meydana gelir. Assisted Hatching, rahimde embriyonun tununma şansını arttırmak için kullanılır.

Assisted Hatching için daha önce birçok başarısız tüp bebek tedavisi olmuş ve kalın zona tabakası olan kadınlara uygun bir tedavi yöntemidir.

Kuzey Kıbrıs’ta Assisted Hatching

Embriyo rahim duvarına tutunmadan önce dış tabakasını kırmak zorundadır.

Bazen yumurta vericinin yaşından, dondurma şartlarından veya baska sebeplerden dolayı zar kalınlaşır ve gelişen blastosist yırtılamaz. Bu tür durumlarda Assisted Hatching yapılır.

Assisted Hatching, zona pellucida’da küçük bir deliğin açıldığı mikromanipülasyon prosedürüdür. Bu, embriyonun yumurtadan çıkmasına yardımcı olmak için yapılır- hamilelik şansını daha da arttırır. Bu membran blastomerleri bir arada tutar ve erken tutunmanın önlenmesine yardımcı olur.

Kuzey Kıbrıs’taki merkezimizde, küçük bir delik oluşturmak için kuluçkalık lazer teknolojisi yapılır. Embriyo daha sonra tekrar inkübe edilmek veya aktarılmayı beklemek üzere kültür tabağına geri gönderilir.

Assisted Hatching kimlere önerilir?

Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Derneği’ne (ESHRE) göre, assisted hatching ,başarısız tüp bebek  öyküsü olan ve 38 yaşın üzerindeki kadınlara fayda sağlar. (Zona pellucida yaşlı kadınlarda genellikle daha serttir.)

Assisted Hatching yönteminin, dondurulup çözülmüş embriyoların transferinden önce faydalı olduğu görülmüştür – zona pellucida donma ile sertleşmektedir. Yetenekli embriyoloğumuz embriyolarınızı dikkatli bir şekilde izleyecektir – ve eğer gerekliyse Assisted Hatching sizden ek bir ücret talep edilmeden yapılacaktır.

Resources:

https://en.wikipedia.org/wiki/Intracytoplasmic_sperm_injection

Share this on social media!
Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
EuroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek ister misiniz?