Tarama ve Seçim

Yumurta donörü seçim sürecimiz hakkında bilgi edinin ve Kıbrıs'ta yumurta bağışçısını nasıl seçtiğimizi öğrenin! Bizimle iletişime geçin!

Büyük bir dikkat ve özenle seçilmiş yumurta donörlerinden oluşan kapsamlı bir veri tabanı ve yüksek başarı oranlı Yumurta Bağışı Programı ile saygın bir üne sahip olan EuroCARE Tüp Bebek Merkezi, ebeveynlerimizin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak için daima ilerleyen teknolojiyi tekrar tekrar araştırmaktadır.

Kuzey Kıbrıs’taki merkezimizde, Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Derneği tarafından belirlenen en yüksek standartları karşılayan yumurta donasyonlu tüp bebek tedavisini başarıyla sunuyoruz.

Bir yumurta donörü kullanmaya karar vermenin hiç de kolay olmadığını biliyoruz. Sunduğumuz yumurta bağışçısının ve tedavi planınızın hayati önem taşıdığının da farkındayız.

Yumurta bağışçılarımızın Kuzey Kıbrıs’ta yumurta bağış programımızda bağış yapmasına izin verilmeden önce titiz bir tarama sürecinden geçmesi gerekir. Bu tarama aşağıdaki düzenli testleri içerir:

Yumurta Donör Testleri

Fertilite Testi: Anti Mulleran Hormonu (AMH), Folikül Uyarıcı Hormon (FSH), Tiroid Uyarıcı Hormon (TSH), Estradiol (E2), Prolaktin Testi ve Transvajinal Ultrason Taramaları.

Sağlık / Genetik: HIV (AIDS), HbsAg (Hebatit B), Anti-HCV (Hepatit C), VDRL (Sifiliz), CMV IgG, Kızamıkçık, Talasemi, Kistik Fibroz, Fenilketonüri, Karyotipleme ve Hemogram vb.

Yumurta Donörümü Nasıl Seçerim?

Kuzey Kıbrıs’ta yumurta bağışçılarımız sigara içmeyen 20-28 yaşları arasında kişilerdir. Bağışçılarımız genellikle 12-14 arasında en iyi kalitede yumurta verir ve toplanan tüm yumurtalar yalnızca sizin tedaviniz için kullanılır.

Düzenli sağlık ve doğurganlık kontrollerine ek olarak, bunlar da yapılır:

  • Kapsamlı başvuru ve mülakat süreci
  • Tıbbi geçmiş (aile öyküsü dahil) ile ilgili bilgi alımı ve fiziki muayene
  • Genetik danışma değerlendirmesi

Kuzey Kıbrıs’ta IVF tedaviniz için bir yumurta donörü seçmek çok zor görünebilir. Hatırlanması gereken en önemli şey, aceleci olunmamasıdır. Fotoğrafınızı ve medikal formunuzu kullanarak, yetenekli ekibimiz bağışçı bilgilerinizi düzenler. Türk, Kıbrıslı, Asyalı, İspanyol, Afrikalı, Amerikalı, Kafkas ve daha birçok farklı ülkelerden bağışçı adaylarımız vardır. Bağışçılarımızın çoğu Kıbrıs’taki 5 üniversiteden birinde eğitim görmektedir.

  • Global, anonim yumurta donörlerinden oluşan geniş veri tabanımızdan seçim yapın; veya yakın bir arkadaş veya akrabanızı getirin.
  • Bir yumurta donörü seçiminiz, saç ve göz rengi, cilt tipi, boy ve kilo gibi fiziksel özelliklerdeki isteğinize bağlıdır.
  • Bazı alıcılar donörün mesleği, etnik kökeni, eğitim durumu, hobileri ve kişilik özellikleri gibi kriterlere de odaklanır.

Yumurta bağışçısı benim kim olduğumu bilecek mi?

Cevap basit: HAYIR. Sağlık bakanlığının mevzuatına göre, yumurta verici ile alıcı arasındaki anonimlik esastır. Bu nedenle, yumurta bağışçılarının resimlerini kanunen göstermemize izin verilmediği gibi donörünüzün de sizinle veya çocuğunuzla temasa geçmesi mümkün değildir.

Kendi tanıdığım birini yumurta donörüm olarak kullanabilir miyim?

Evet, Kuzey Kıbrıs’a kendi yumurta vericinizi getirebilirsiniz. Bazı hastalar kendi yumurta donörlerini organize etmeyi tercih eder ve genellikle bu kişi, yakın bir arkadaş hatta aile üyesi olabilir. EuroCARE IVF doktorumuzun bağışçınızı onaylayabilmesi için genel fertilite ve sağlık testlerinden geçmesi gerekir. Onaylandıktan sonra, döngülerinizin senkronize olduğundan emin oluruz. Sizin rahim duvarı kalınlığınız ilaçlarla hazırlanırken, yumurta vericiniz de aynı zamanda stimülasyon enjeksiyonlarını uygular. Kuzey Kıbrıs’a birlikte gelirsiniz, yumurta toplanır ve eşinizin spermiyle döllenir. ICSI prosedürünü ve embriyo gelişimini takiben, embriyolar tercihen blastosist aşamasında size transfer edilir.

Kaynaklar:

Wikipedia Commons

Mayo Clinic

Share this on social media!
Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Telegram
EuroCARE Tüp Bebek Merkezi olarak size nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek ister misiniz?