Kıbrıs Sperm Donasyonu

Last Updated on

Medical Information

Kıbrıs’ta Sperm Donasyonu – euroCARE IVF’te tedavinize kişiselleştirilmiş bir yaklaşım sunuyoruz – çünkü siz bunu hak ediyorsunuz! Bizimle iletişime geçtiğiniz ilk anda tüp bebek sürecimiz hakkında bilgi edinmeye, donör seçeneklerini keşfetmeye kadar, bütün yolculuğunuz boyunca kendinizi rahat hissetmenizi sağlamak en büyük amacımızdır.

Sperm Donors ready to help IPs at IVF Clinic Cyprus

Kuzey Kıbrıs’ta sperm donasyonu (sperm bankasından sperm hücresi alma); Azospermi  (spermin üretilememesi) veya Oligospermi (az sayıda spermin olması) sorunu yaşayan çiftler için mükemmel bir seçenektir. euroCARE IVF kliniğimiz güvenilir sperm bankalarıyla işbirliği yapmaktadır.

Sperm donasyonu  tedavisi bebek sahibi olma hayallerini gerçekleştirmek isteyen bekar kadınlar için de uygundur.

Ebeveyn olma yolculuğu, zorluklar, umut ve nihayetinde sonsuz sevinçle dolu bir yolculuk olabilir. En büyük hassasiyet ve saygıyla euroCARE ekibimiz sizlere bu süreçte Sperm Donasyonlu Tüp Bebek tedavisini sunarak da yardımcı olacaktır.

Kıbrıs’ta Sperm Donörü Seçmek

Sperm bankasından uygun sperm hücrelerini euroCARE ekibi sizlere sunacaktır. Boy, kilo, göz ve saç rengi ,kan grubu, cilt rengi, meslek, eğitim ve belirli milliyet vb. gibi hangi özellikleri aradığınız hakkında bilgi toplanır ve buna göre geniş veritabanımızdan size en uygun olan seçilir.

Bankadan seçilen spermler , kişisel ve ailevi birçok tıbbi testler, cinsel hastalık, genetik tarama ve sperm kalitesi testi de dahil olmak üzere kapsamlı ve uzun bir tarama sürecinden  geçmiştir . Bankadan seçilen sperm, Aşılama (IUI) veya İn Vitro Döllenme (IVF) ile kullanılabilir.

Kuzey Kıbrıs’ta Sperm Donasyonu

Kıbrıs’ta sperm donasyonu, bir bireyin veya bir çiftin gebe kalmasına yardımcı olmak için sperm sağladığı bir prosedürdür.

Sperm donasyonlu tüp bebek tedavisinin standart bir IVF tedavisinden farkı yoktur. İlk adım olarak kadından testler istenir. Bu test sonuçlarınıza göre tedavi protokolünüz hazırlanır. Adetinizin 2. veya 3. günü stimülasyon enjeksiyonlarına başlarsınız ve adetinizin 6. günü folikül sayınızın kontrolü için vajinal ultrason yaptırırsınız. Yumurtalarınız hazır olduğunda da Kıbrıs’a gelmeniz istenir ve ultrason rehberliğinde aspirasyon ile toplanırlar.

Sperm donasyonlu tüp bebek tedaviniz sırasında PGS/PGT gibi ek tedavileri de tercih edebilirsiniz. Tedavinizin başından sonuna kadar Kıbrıs’ta kalmak isterseniz adetinizin 2. veya 3. günü burada olmanız ve yaklaşık 18-20 gün kalmanız gerekir. Gerekli testleri burada yapabilir ve bu süre içinde tedaviye devam edebilirsiniz. Kıbrıs’ta ne kadar uzun süre geçirirseniz doktorun sizi izlemesi o kadar iyi olur. Hasta danışmanlarımız sorularınızı ve endişelerinizi yanıtlamak için her zaman hazır.

Seçmiş olduğunuz sperm bağışçının spermi ile yumurtalarınız ICSI fertilizasyon prosedürü ile döllenir ve embriyolarınızın gelişme süreci beklenir. Embriyolarınızın sayı ve kalite gelişimine göre embryo transfer günü belirlenir. EuroCARE IVF doktorumuz embriyo gelişiminizin tüm detaylarını transfer gününde sizinle görüşecek ve hangisini transfer edeceğinize beraber karar vereceksiniz.

Seçilecek Sperm için aranan Şartlar:

Kabul edilmeyen sperm bağışçı kriterleri:

  1. Kistik fibroz, orak hücre anemisi gibi bazı hastalık öyküsü olanlar
  2. Eşcinsel erkekler ve diğer erkeklerle ilişkiye girenler
  3. İntravenöz uyuşturucu kullanıcıları
  4. HIV enfeksiyonu riski taşıyan erkekler

Sperm Bağışçısına yapılan Testler:

  1. Sperm analizi (hız, yoğunluk, sayı vs.)
  2. Genetik tarama. Kistik fibroz gibi kalıtsal hastalıklar için genetik tarama
  3. Medikal geçmiş hikayesi. Bağışçılar sağlıklı olmalı ve HIV, STI (cinsel yolla bulaşan enfeksiyon) kan testleri
  4. Fiziksel inceleme
  5. Diğer laboratuvar testleri

Bize Sorun

Butona tıkladığınızda teklifinizi birkaç dakika içinde emailinizde bulabilirsiniz ve size asla spam göndermeyiz.

Kaynaklar:

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/sperm-donation/about/pac-20395032

http://web.stanford.edu/class/siw198q/websites/reprotech/New%20Ways%20of%20Making%20Babies/spermint.htm

https://www.fertstert.org/article/S0015-0282(12)02256-X/fulltext